Alt text to go here
Alt text to go here
Alt text to go here
Alt text to go here
Alt text to go here
Alt text to go here
Alt text to go here
Alt text to go here

25 квітня 2017 року колектив КДМШ № 33 ім. В. Пухальського вшанував пам’ять Володимира Пухальського, відвідавши місце його поховання

Київська дитяча музична школа № 33 з листопада 2016 року носить ім’я В. Пухальського, тому робота школи насамперед спрямована на популяризацію діяльності В.В. Пухальського.

Один з заходів цієї роботи – відвідування колективом школи 25 квітня 2017р. місця поховання В. Пухальського на Лук’янівському кладовищі як вшанування його пам’яті.


Захід було проведено за сприяння співробітників відділу охорони та збереження пам’яток державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника – Борисюк Оксани Петрівни та Карпусь Оксани Михайлівни.

На заході були присутні методист Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів Ричихіна Любов Володимирівна, викладачі та адміністрація школи ім. В. Пухальського.


Була проведена панахида.

В своїх промовах присутні вшанували пам'ять Володимира Вячеславовича Пухальського, видатного піаніста, викладача, композитора, першого ректора Київської консерваторії, громадського діяча.


Коли у далекому 1876 році він приїздить до Києва, то застає музичну пустелю, але за 50 років своєї творчої та просвітницької діяльності він створив і залишив нам те, чим ми можемо пишатися сьогодні: українську фортепіанну школу, 3-рівневу систему музичної освіти, консерваторію, безліч (біля 300) всесвітньо відомих учнів – як видатних концертних виконавців, так і науковців в галузі фортепіанної педагогіки: В. Горовіц, Л. Ніколаєв, Б. Яворський, Г. Коган, А. Альшванг, А. Артоболевська, А. Браїловський, Ю. Іссерліс, І. Міклашевський, І. Беркович, Б. Міліч та ін.

Концертна діяльність В.В. Пухальського як піаніста-віртуоза, вражає: біля 500 сольних концертів, а ще безліч камерних та симфонічних. У його репертуар входило майже 800 творів видатних композиторів-класиків та сучасних авторів. Його виступи мали шалений успіх у публіки та отримували, зазвичай, схвальні та захоплюючі рецензії, в яких висвітлювалися основні притаманні йому, як виконавцю, риси: технічна яскравість, краса звучання роялю, витонченість виконання, поглиблене проникнення у авторський задум, його особливе «перлє» - набуте ще за часів навчання у класі Т. Лешетицького. Його порівнювали та ставили поруч з видатними сучасними світовими виконавцями.

Значення діяльності В.В.Пухальського як громадського діяча, його музично-просвітницьку діяльність також важко переоцінити. Майже 36 років він керував Київським музичним училищем, 38 років очолював Музичне товариство, створюючи підґрунтя для професійної роботи майбутньої Київської  філармонії. А неймовірні зусилля задля створення Київської консерваторії та успішне втілення мрії свого життя – це приклад високого служіння його, як Громадянина та Музиканта.

Європейську славу принесли В.В. Пухальському не тільки його закордонні сольні концерти (Відень, Прага та ін.), а також його участь, як постійного члена журі, у міжнародних Рубінштенівських конкурсах піаністів.

Висока оцінка В.В.Пухальського як музиканта та його просвітницької діяльності видатними музикантами-сучасниками – С. Рахманіновим, А. Рубінштейном, А. Глазуновим, Т. Лешетицьким – говорить сама за себе.

Плине час і невблаганний хід історії розставляє все на свої місця. Деякі явища, події, постаті, які мали на сучасників неабиякий вплив, здавалися значущими та набували в їхній уяві рис майже всеохоплюючого світового рівня, нині відійшли у небуття.


Але є постаті в історії української культури, які з роками сяють ще яскравіше, їхня діяльність вражає та викликає захоплення. Такою, безперечно, є постать Володимира Вячеславовича Пухальського.

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

Наказ №34-к

Набір на навчання

До уваги учасників Х Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. В. В. Пухальського!

6 грудня 2017р. (середа) о 12-15 всі учасники запрошуються до Великої зали консерваторії для репетиції урочистої церемонії вручення нагород.

Прохання не запізнюватися.

---

Київський міський методичний центр

закладів культури та навчальних закладів

Другий тур Десятого Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. В.В.Пухальського розпочався 04.12.2017рр.

Х Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. В. В. Пухальського триває. Сьогодні, 4 грудня розпочався ІІ тур цього авторитетного виконавського змагання. Призові місця виборюватимуть  учасники молодшої та середньої вікових категорій. Завтра гратиме старша група.

Побажаємо усім конкурсантам наснаги, сили волі і перемоги!

Репетиції ІІ туру (старша група)

II тур (Старша група)

Детальніше...
Архів новин
Авторські права © 2024 Музична школа №33. Усі права захищені.